NSR
A[u]kcja Trzy Serca
O nas

Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej "Brief" działające przy Katedrze Marketingu istnieje od 4 grudnia 2001 roku. Pierwotnie funkcjonowaliśmy pod nazwą Studenckiego Koła Naukowego eMarketingu. 15 listopada 2005 roku zmieniliśmy nazwę na obecnie funkcjonującą. Jesteśmy jedną z najstarszych, największych oraz najprężniej działających organizacji studenckich na Politechnice Rzeszowskiej. W 2014 roku nazwa Koła została oficjalnie rozszerzona o słowo "Brief".

Jesteśmy jednym z największych i najprężniej działających kół naukowych na Uczelni.

Będąc jednym największych i najprężniej działających kół naukowech, każdego roku przyjmujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu członków. Głównie studentów wszystkich kierunków Wydziału Zarządzania, ale także studentów innych wydziałów chcących rozszerzać swoje zainteresowania.

fot. Piotr Gazda

Członkowie Koła w grudniu 2014 r.

Celem naszej organizacji jest pobudzanie w kreatywnych, młodych ludziach chęci zdobywania wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności związanych z prowadzeniem badań  marketingowych oraz szeroko rozumianym marketingiem.

oraz interpersonalnych

Działając w Kole, studenci mają możliwość rozwijania zainteresowań naukowych  związanych z różnymi aspektami aktywności promocyjnej przedsiębiorstw i organizacji. Okazją do tego jest udział w licznych seminariach, konferencjach oraz prelekcjach biznesowych. Cenionym wyróżnikiem naszego Koła są nieograniczone możliwości rozwijania umiejętności organizacyjnych oraz interpersonalnych jego członków.

Jednym ze sztandarowych projektów Koła są organizowane co roku Nocne Spotkania z Reklamą, podczas których szerokiej publiczności prezentowane są najciekawsze reklamy z całego świata zgrupowane w kilka kategorii. W grudniu 2014 r. XIV edycja Nocnego Spotkania z Reklamą zgromadziła ok. 1000 widzów!

Najbardziej spektakularnym sukcesem Koła ostatnich lat było stworzenie filmu "Iterum" promującego Rzeszów oraz Politechnikę Rzeszowską, którego premiera odbyła się w lutym 2013 roku (więcej na temat wymienionych projektów w zakładce "Portfolio").

Nasi Członkowie każdego roku wyjeżdżają na konferencje naukowe, organizowane przez koła działające na uczelniach w Polsce i zagranicą

Konferencja w Lublinie

Członkowie Naszego Koła na konferencji w Lublinie

Naszym priorytetem są działania wyrażające charakter naukowy, a więc przeprowadzanie badań marketingowych oraz tworzenie artykułów naukowych publikowanych w Studenckich Zeszytach Naukowych Politechniki Rzeszowskiej czy monografiach. Dzięki wsparciu władz Wydziału Zarzadzania Politechniki Rzeszowskiej, każdego roku nasi Członkowie mają możliwość wyjazdu na konferencje naukowe, organizowane przez koła działające na polskich i zagranicznych uczelniach. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć na takich uczelniach, jak:

• Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Politechnika Lubelska
  • Politechnika Białostocka
  • Uniwersytet Wrocławski
  • i wiele innych

Ważnym aspektem działalności Koła jest współpraca z innymi organizacjami studenckimi, przede wszystkim kołami naukowymi oraz Samorządem Studenckim Politechniki Rzeszowskiej. Jednym z najważniejszych projektów, w który jesteśmy zaangażowani, jest budowa bolidu wyścigowego na międzynarodowe zawody Formuła Student. Projekt jest realizowany przez Studenckie Koło Naukowe Formuła Student we współpracy z  SKN Robotyki "Mechatronik" i SKN Podstaw Elektroniki. Nasi przedstawiciele dbają natomiast o marketingowy wymiar inicjatywy, pozyskując sponsorów oraz realizując działania promocyjne.

Animacja z logo naszej akcji charytatywnej

Dbając również o prospołeczny wymiar naszej działalności, wspieramy akcje charytatywne, takie jak:

• "A[u]kcja Trzy Serca" - autorska akcja naszego Koła, która polega na internetowej licytacji przedmiotów oferowanych szczególnie przez znane osoby - aktorów, muzyków, sportowców, polityków, blogerów. Zebrane środki są przeznaczone na leczenie dzieci dotkniętych najcięższymi chorobami.
  • "Bądź Aniołem - otwórz serce dla dzieci" - akcja charytatywna na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
  • "Artyści dzieciom" - akcja charytatywna dedykowana Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi "Bruno
  • "Studenckie Mikołajki" - akcja mająca na celu zebranie funduszy na prezenty dla dzieci z domów dziecka, organizowana przez Samorząd Studencki PRz.

Wiedząc, jak istotna jest integracja zespołu oraz pozytywne relacje z innymi organizacjami studenckimi, organizujemy co roku Ogniska Kół Naukowych, będące nieformalnym forum nawiązywania współpracy oraz wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Sami bierzemy udział w podobnych inicjatywach innych kół naukowych, jak przykładowo w Spotkaniu Opłatkowym Kół Naukowych czy Dniu Promocji Aktywności Studenckiej.

Spotkanie integracyjne Naszego Koła

Dokładamy wszelkich starań, aby naszą działalność charakteryzował permanentny rozwój. Wzbogacając kapitał Koła, podnosząc kompetencje jego Członków, poszerzając stały zakres działań oraz realizując pionierskie projekty budujemy potencjał, który pozwala nam wyznaczać i osiągać nowe cele.

dr Justyna Stecko
Joanna Sienkiewicz