Nasza oferta
Aktualności

Rajd pieszy po Bieszczadach Wysokich

9 czerwca 2018 r. członkowie naszego koła wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez SKNBT „Tuptuś” – był to rajd pieszy po Bieszczadach Wysokich. W wyprawie studentom towarzyszyła czwórka prowadzących: opiekun naszego koła – dr. Hanna Hall, dr hab. Inż. Marian Woźniak, dr Jolanta Stec - Rusiecka oraz dr inż. Artur Stec. Przewodnikiem wycieczki była pani Monika Mularz-Dobrowolska.

 

Uczestnicy spotkali się tuż po świcie, aby wyjechać z Rzeszowa na Przełęcz Wyżniańską – punkt rozpoczęcia rajdu. Na miejsce dotarli około godziny 9:30, skąd wyruszyli w stronę celu. Po 20 minutach marszu mogli zobaczyć Bacówkę pod Małą Rawką na wysokości 930 m.n.p.m. i dalej wędrowali zielonym szlakiem w stronę Małej Rawki (1272 m.n.p.m.). Na szczycie Pani Przewodnik pokazała uczestnikom większość szczytów Bieszczad – tych Polskich, a także Ukraińskich oraz Słowackich. Kolejnym celem było osiągnięcie najwyższego szczytu tej wyprawy – Wielka Rawka (1307 m.n.p.m.).

 

Przemarsz na tam trwał jedynie 20 minut, ale był to najpiękniejszy odcinek wyprawy, ponieważ ścieżka prowadzi otwartą granią połoniny. Z najwyższego szczytu wędrówki uczestnicy przeszli wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej na Kremenaros (Krzemieniec) – jest to trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji. Ustawiono tutaj obelisk z godłami państw oraz nazwami szczytu. Tą samą drogą wrócili na Wielką Rawkę, z której niebieskim szlakiem przeszli do Ustrzyk Górnych – najpierw przez połoninę, a następnie przez bukowy las. Końcowym punktem wycieczki był pyszny obiad w Zajeździe Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych.

 

Była to niezapomniana wyprawa, dzięki której mogliśmy uciec na chwilę od miejskiego zgiełku i podziwiać pierwotną naturę. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli okazję ponownie odwiedzić cudowne Bieszczady!

  

Autor: Aleksandra Paździor

 

Pozostałe:
9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy
9 czerwca 2018 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbył się 9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy. Była to impreza popularyzująca naukę i technikę w...
czytaj więcej
Damian Gębarowski
Klaudia Kapustka
Łukasz Kutyła
Alicja Korzeniowska
Karol Orłowski
Jakub Stawarz
Karolina Przywara
Radosław Wilusz
Aleksandra Paździor
Karol Zieliński
Agata Węgrzyn
Jakub Gruca
Weronika Cieśla
Szymon Gratkowski
Martyna Szczepanik
Adrian Skura
Małgorzata Głuszek
Damian Leszczyński
Alicja Marek
Łukasz Miękisz
Łukasz Grzywacz
Marek Grabias
Piotr Florek
Magdalena Mądro
Kamil Miłek
Weronika Dryja
Dominik Sromek
Aneta Dunaj
Krzysztof Łyczak
Weronika Filar
Nina Zakrzewska