Nasza oferta
Aktualności

9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy

9 czerwca 2018 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbył się 9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy. Była to impreza popularyzująca naukę i technikę w formie rodzinnego pikniku, adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców. Celem tego wydarzenia było zwiększenie zainteresowania nauką, techniką oraz nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy, poprzez interaktywny i sensoryczny model edukacji.

 

Swoje umiejętności zaprezentowało 20 kół naukowych w tym również nie mogło zabraknąć naszego. Tym razem SKNKM Brief przygotowało wiele atrakcji, które były skierowane głównie do najmłodszych, gdyż oferowaliśmy malowanie twarzy, zabawę „jak rozplątać linę”, która pobudzała kreatywne myślenie, oraz inne równie ciekawe gry, które przyciągały uwagę dzieci. Nie da się ukryć, że nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

 

 

Dzień Odkrywców odwiedził również niezwykły gość specjalny - Wiktor Niedzicki popularyzator nauki, dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz autor programu „Laboratorium”. Dodatkowo można było zobaczyć interesujące pokazy przedstawiane przez grupy rekonstrukcji historycznych, oraz zapoznać się ze sztuką a dokładniej z malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką, ceramiką i muzyką.

 

Tak, więc był to idealny dzień dla ciekawskich osób, które są gotowe na odkrywanie nowych doświadczeń oraz zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin, gdyż odbyły się zajęcia z robotyki, awioniki, fizyki, chemii, inżynierii środowiska, informatyki, biotechnologii, wzornictwa przemysłowego i logistyki. Mamy nadzieję, że również za rok weźmiemy udział w tym wydarzeniu i będziemy mieli okazję popularyzować Brief’owską MOC! 

 

 

Autor: Katarzyna Bogusz

 

Pozostałe:
Rajd pieszy po Bieszczadach Wysokich
9 czerwca 2018 r. członkowie naszego koła wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez SKNBT „Tuptuś” – był to rajd pieszy po Bieszczadach Wysokich. W wyprawie...
czytaj więcej
Damian Gębarowski
Klaudia Kapustka
Łukasz Kutyła
Alicja Korzeniowska
Karol Orłowski
Jakub Stawarz
Karolina Przywara
Radosław Wilusz
Aleksandra Paździor
Karol Zieliński
Agata Węgrzyn
Jakub Gruca
Weronika Cieśla
Szymon Gratkowski
Martyna Szczepanik
Adrian Skura
Małgorzata Głuszek
Damian Leszczyński
Alicja Marek
Łukasz Miękisz
Łukasz Grzywacz
Marek Grabias
Piotr Florek
Magdalena Mądro
Kamil Miłek
Weronika Dryja
Dominik Sromek
Aneta Dunaj
Krzysztof Łyczak
Weronika Filar
Nina Zakrzewska